تبلیغات
ستاد نماز جمعه ی برزک - دیدار اعضای ستاد نماز جمعه وجمعی از مسوولین برزک با امام جمعه کاشان

جمعی ازاعضای ستاد نماز جمعه و مسوولین برزک با نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان کاشان دیدار نمودند.

 

.

 دراین دیدار که امام جمعه برزک به اتفاق جمعی از اعضای ستاد و مسوولین و نمایندگان قشرهای مختلف برزک در دفتر نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان حضور داشتند در ابتدا امام جمعه برزک هدف از این دیدار را تجدید عهد و پیمان با ولایت و ارائه گزارش از وضعیت برزک اعلام نمود.

حجه الاسلام و المسلمین محمد حسین حلاجی مفرد در ابتدا با اشاره به مشکلات زیاد برزک به علت ضعف منابع درآمدی گفت: در حال حاضر شهرداری و شورای اسلامی شهر برزک به دلیل عدم درآمد کافی مشکل دارد و در رنج به سر می برند.

ایشان در ادامه فرمودند در کنار مشکل جاده اصلی برزک که دغدغه همه مردم منطقه است از بدو ورود مشکل جدید محیط زیست اتفاق افتاده که تا کنون مرتفع نشده است.

امام جمعه برزک در این خصوص گفت: گاهی ممکن است از سوی مسوولین تصمیم اشتباهی اتفاق بیافتد که باید تجدید نظر شود. مردم از وضعیت به وجود آمده محیط زیست در برزک ناراحت هستند و تا کنون مسوولین در رابطه با این دغدغه ها مردم را قانع نکرده اند.

حجه الاسلام و المسلمین حلاجی مفرد با اشاره به دیدار با معاون استاندار و فرماندار شهرستان کاشان جهت رفع مشکل آبفا و محیط زیست گفت: از فرماندار درخواست تأخیر در اجرای این برنامه ها شد و ایشان موافق آن بودند تا با همفکری و هماهنگی بیشتر مردم و مسوولین همه راضی باشند.

سپس نماینده دامداران و کشاورزان منطقه نیز در گزارشی کوتاه مشکلات ایجاد شده محیط زیست در برزک را برای امام جمعه کاشان مطرح نمودند.

در ادامه شهردار برزک با ارائه گزارش مختصر و کوتاه از مشکلات پیش روی گفت: با توجه به کندی روند تعریض محور کاشان برزک که خود باعث عدم جذب گردشگر به این شهر به دلیل جاده غیر ایمن و بروز تصادفات زیاد در این محور می شود خواستار اختصاص اعتبارات ملی برای این جاده شد.

محسن حیدری با گلایه از انجام بعضی از کارهای کارشناسی نشده در برزک گفت با توجه به درخواست زمین جهت ساخت حوزه علمیه و دانشگاه متاسفانه مسکن و شهرسازی زمین مورد نیاز جهت ساخت این دو مرکز فرهنگی را در اختیار قرار نمی دهد ولی از طرف دیگر برای یک شخص 32 هکتار زمین واگذار شده که 8 هکتار آن تحویل و 24 هکتار دیگر نیز زمین در انتظار جهت ایشان ثبت شده که حتی زمین پارک بزرگ شهر نیز که در طرح شهرداری است به ایشان واگذار شده است.

حیدری با اشاره به اینکه آیا یک فرد توان ساخت و احیای این همه زمین جهت بحث گردشگری را دارد یا خیر گفت: هر چند که این کار نیز لازم و مهم است اما با قدری کار کارشناسی تر می توان زمین مورد نیاز جهت ساخت 2 مرکز مهم آموزشی از جمله حوزه علمیه و دانشگاه را نیز که از جمله الزامات این شهر است مرتفع گردد.

در پایان نماینده صنف گلاب و عرقیات برزک نیز درخواست رفع مشکل گاز رسانی و آب آشامیدنی منطقه صنعتی واقع در بلوار ورودی شهر برزک را خواستار شد.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان پس از استماع گزارش ها فرمودند: مسائلی که اشاره شد در جریان هستم و نامه ها و گزارش های آن آمده و آنها را به فرماندار و مسوولین مرتبط ارجاع داده ام.

حضرت ایت ا... نمازی خطاب به مسوولین گفتند نسبت به ارائه گزارش جامع در رابطه با مشکلات محیط زیست، آبفا و غیره به دفتر ایشان اقدام نمایند تا پی گیری لازم صورت گیرد. اگر رفع مشکل از حیطه وظایف شهرستان یا استان خارج بود این مشکلات به دیوان عدالت اداری ارجاع خواهد شد.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان در ادامه با توجه به حضور حجه الاسلام و المسلمین حلاجی مفرد به عنوان امام جمعه جدید برزک فرمودند: باید سیاستگذاری کارهای فرهنگی در برزک تدوین شود که با این سیاستگذاری ها نماز جمعه مخصوصا برای نسل جوان و دانش آموزان جاذبه پیدا کند.

ایشان با درخواست از مسوولین آموزش و پرورش جهت جذب بیشتر جوانان در نماز جمعه خواستار برگزاری مسابقات مقاله نویسی از برخی از موضوعات موجود در خطبه های نماز جمعه شد.

حضرت آیت ا... نمازی در ادامه گفت: اگر از ظرفیت نماز جمعه به درستی استفاده شود همه مسائل و مشکلات مردم در سایه قدرت نماز جمعه حل می شود، اگر در شهری نماز جمعه مقتدر بر پا شود مسوولان روی آن شهر حساب باز می کنند.

ایشان خطاب به مسوولین فرمودند: باید با همت مضاعف تشویق کنیم تا همه اقشار در نماز جمعه شرکت کنند چرا که اگر ما برای خدا حساب باز کنیم و به طرف خدا برویم خدا نیز حساب باز کرده و گره ها از کار ما باز می کند.

حضرت ایت ا... نمازی در پایان خواستار توجه بیشتر مسوولین به رفع مشکلات حوزه علمیه برزک شد.

در پایان مهدی راستی ریس ستاد نماز جمعه برزک گزارشی از حضور حداکثری مردم در نماز جمعه برزک خبر داد و گفت با حضور حجه الاسلام و المسلمین حلاجی مفرد شاهد استقبال پرشور شهروندان در نماز جمعه هستیم .

.


برچسب ها: نماز جمعه، برزک، آیت الله نمازی،

احمد راستی