تبلیغات
ستاد نماز جمعه ی برزک - خطبه دوم نماز جمعه برزک تاریخ6/11/91

 

 

 

امام جمعه برزک در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر برزک در رابطه با پی گیری های صورت گرفته برای منطقه حفاظت شده برزک گفت: ما تا این لحظه با همه پی گیری ها و شنیدن مطالب از بعضی از مسوولین و نگرانی های مردم متاسفانه به هیچ نتیجه خوبی نرسیده اییم که قانع شویم آیا منطقه حفاظت شده برزک کاری است کارشناسی شده که به نفع شهر و منطقه است و این مصوبه هیچ گونه ایرادی ندارد؟!

حجه الاسلام و المسلمین حلاجی مفرد با بیان این مطلب گفت: ما می گوییم این کار کار شناسی شده نیست. چون همین کوچه بازاری که شما الان در آن تردد می کنید قانون می گوید مامور محیط زیست باید در همین کوچه و بازار بیاید و اگر امروز نمی آید منّتی است که بر شما گذاشته می شود. چون برزک جزء منطقه حفاظت شده است.

آنهایی که این قانون را گذاشتند جلوی آقای احمدی نژاد و امضاء کرد چگونه و چرا انقدر عجله کردند؟ لااقل شهر برزک را مستثنی می کردند و می گفتند محل زندگی مردم محل زندگی حیات وحش نیست! و این توهین را به مردم نمی کردند.

مردم نگران هستند چون شواهد آن را می بینیم. آقایان می گویند اول سال 91 اصلاحیه جدا شدن شهر برزک از منطقه حفاظت شده را به هیأ ت دولت فرستاده اند ولی با گذشت 10 ماه هنوز جواب نداده اند! و این یعنی اگر فردا شهردار، بخشدار و هر مسوولی بخواهد یک حرکت توسعه ای انجام دهد به این سادگی اصلاحیه می زنند؟

حجه الاسلام حلاجی مفرد در ادامه فرمودند: من به تک تک مسوولین علاقه مندم و مسوول را زیر سوال نمی بریم، ما عمل مسوول را زیر سوال می بریم. مسوول خدمت گذار ما است و برزکی ها نیز نسبت به هیچ مسوولی در این نظام مقدس جمهوری اسلامی کینه به دل نمی گیرند اما حرفشان این است که کار باید عاقلانه باشد و این کار [منطقه حفاظت شده برزک] عاقلانه نیست و این مصوبه غیر کارشناسی است.

امام جمعه برزک در ادامه فرمودند:برای دریافت یک قطعه زمین جهت ساخت حوزه علمیه مسوول می گوید تا محیط زیست مجوز ندهد هیچ کاری شما نمی توانید انجام دهید و تا اصلاحیه نیاید محیط زیست می تواند جلو احداث دانشگاه را بگیرد و اصلاً همه منطقه شده محیط زیست!

کدام عاقل این مصوبه را جلو مسوول کشوری گذاشت که از همه جا بی خبر است؟

حرف ما این است:

 

باید آدم های با وجدان و کارشناس بیایند در این شهر، مزارع، دشت و صحراها بگردند و ببینند واقعا می شود [ این منطقه را حفاظت شده اعلام کرد] یا نمی شود و هنوز مردم را نتوانسته اند توجیه کنند و اینها حرف مردم است.

امام جمعه برزک در پایان فرمودند اگر من بخواهم کار فرهنگی انجام دهم  باید دغدغه زندگی و معیشت مردم برطرف شود تا کارهای فرهنگی تأثیر گذار باشد.  


برچسب ها: برزک، محیط زیست،

احمد راستی