تبلیغات
ستاد نماز جمعه ی برزک - حضور حضرت آیت الله خاتمی امام جمعه موقت تهران در برزک به دعوت امام جمعه برزک

آیت الله خاتمی:انقلاب اسلامی یادگار نهضت خاتم الانبیاست.

.
.

امام جمعه موقت تهران گفت: نعمت انقلاب اسلامی ازنعمتهای ارزشمند  نهضت خاتم الانبیاء (ص) است که حضور باشکوه و حماسی مردم در حفظ دستاوردهای آن، شکرگزاری از این نعمت الهی است.

آیت الله سید احمد خاتمی در آیین شب میلاد پیامبر اکرم(ص) و سلاله پاکش امام جعفر صادق(ع)، در جمع مردم برزک در صحن مطهر امامزاده سراج الدین ابن موسی ابن جعفر(ع) گفت: حضور پرشور مردم در راهپیمایی 22بهمن و یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری دو جلوه قدرشناسی از نعمات ارزشمند انقلاب اسلامی است.

عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری، بیش از سه دهه دشمنی مستکبران غربی با نظام اسلامی به بهانه های مختلف را به منظور مقابله با اصل اسلام و تلاش برای نابودی آن دانست و افزود: حفظ هر چیز ارزشمندی بهایی دارد که ایستادگی مردم ایران در برابر سه دهه کارشکنی و دسیسه چینی، بهای حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

آیت الله خاتمی تاکید کرد: دشمنان نظام اسلامی در طول 34 سال اخیر با شیطنت ها و بهانه تراشی های مختلف سعی در ضربه زدن و اعمال فشار بر ملت ایران داشته و دارند.

وی با اشاره به اینکه یکی از بهانه های دشمنان فعالیت های هسته ای ایران اسلامی بوده، تصریح کرد: اسلام، دین اخلاق و سعادت بشری بوده و بارها اعلام کرده ایم که فقه ما اجازه تولید سلاح های کشتار جمعی نمی دهد؛ اما دشمنان کینه توز، از طرف دیگر مساله حقوق بشر را علم کرده و می گویند؛ جمهوری اسلامی باید اعتماد سازی کند!

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در ادامه با اشاره به سبک زندگی اسلامی، بیان کرد: امت رسول خدا(ص) باید موضع خود را مشخص نماید و به همان نسبت که به دشمنان کینه توز هستند در جمع دوستان رحیم باشند و روحیه غیرت و شرافت دینی داشته و با موضع الهی در مواجهه با کفار شدت داشته و درمقابل، با برادران و دوستان خود، رافت و رحمت داشته باشند

آیت الله خاتمی از دیگر از ویژگی های امت اسلام را نماز خواندن و دنبال رضای خدا بودن دانست گفت: نماز تابلو دین امت اسلام است

ایشان در ادامه با تأکید بر حفظ حجاب سنتی فرمودند پوشش حجاب با چادر را با افتخار حفظ کنید که پاکی و عفاف از الزامات جامعه اسلامی است.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به وجود حوزه علمیه در برزک و اهدای بیش از 150 شهید از این منطقه به انقلاب را نشانی از فرهنگ بالای ایثار و شهادت در این منطقه دانست و درعین حال آن را مدیون وجود علمایی همچون مرحوم آیت لله نجفی و ایت الله موسوی در برزک دانست و گفـت: وجود حوزه های علمیه در هر شهر سرمایه های عظیمی است که بی تردید اساسی ترین زیرساخت رشد معنوی هر جامعه داشتن حوزه علمیه است.

آیت الله سید احمد خاتمی در حاشیه سفر به شهر برزک و شرکت در آیین بزرگداشت شب میلاد رسول اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع)، کلنگ احداث مسجد و حسینیه 14معصوم(ع) را در زمینی به مساحت یکهزار و 500 مترمربع بر زمین زد.

همچنین در این روز اولین مرکز بیت القرآن شهر برزک نیز با حضور ایشان در محل حسینیه حضرت ولی عصر (عج) افتتاح شد.


برچسب ها: آیت اله خاتمی،

احمد راستی