تبلیغات
ستاد نماز جمعه ی برزک - گزیدهای از خطبه های نماز جمعه 10/6/91

                         

حجه الاسلام و المسلمین حلاجی مفرد در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر برزک با اشاره به برگزاری بزرگترین رویداد جهانی و بین المللی در ایران یعنی اجلاس جنبش غیر متعدها در تهران گفت: این اجلاس با حدود 8 هزار نفر از روسا، نمایندگان و کارشناسان گروههای رسانه ای و خبرنگاران در تهران برگزار شد و برگزاری موفق این اجلاس با حضور جدی اعضا و گروهها و شخصیت های بزرگ بین المللی به همه ثابت کرد که نه تنها ایران در عرصه بین المللی منزوی نیست بلکه از یک اعتبار جهانی بالایی برخوردار است.

امام جمعه برزک در ادامه با اشاره به تحریم های گسترده و بی سابقه غرب علیه ایران و  شرایط مذاکرات هسته ای 5+1 و شرایط منطقه ای بحران در سوریه و بحرین گفت این شرایط داخلی و خارجی حساسیت این اجلاس را نسبت به بقیه اجلاس ها بیشتر نموده است به طوری که جهانیان چشم ها و گوش های خود را متوجه اخبار و تصاویر این اجلاس داشتند و دشمن نتوانست با کارشکنی های متعدد این اجلاس را به چالش بکشاند.

حجه الاسلام و المسلمین حلاجی مفرد در ادامه گفت: در عرصه بین الملل و در بین افکار عمومی پیروزی از آن ملت و نظامی است که در عرصه بین الملل از یک منطق محکم و عقلانی برخوردار باشد. و امروز روز تقابل سلاح های نظامی نیست. تقابل از امروز به بعد تقابل بین اندیشه ها و منطق ها است و هر ملتی که از منطق محکم و استوار از قبیل عدالت، آزادی واقعی انسان ها و ... برخوردا باشد پیروز است.

وی با اشاره با روز بانکداری بدون ربا گفت: با توجه به تصویب این قانون در سال 1362 و تصویب آن در شورای نگهبان متاسفانه سیستم و عملکرد فعلی با این قانون در بسیاری از موارد تطبیق ندارد یا نمی توانند اجرا کنند و خواستار اصلاح هر چه زودتر این مفسده اجتماعی شدند.

امام جمعه برزک در ادامه با توجه به حضور نماینده مردم شهرستان های کاشان و آران و بیدگل در جمع نماز گزاران نماز جمعه شهر برزک گفت: با توجه به اینکه در شهر برزک کارهای بزرگی در پیش داریم انتظار همکاری بسیار داریم چرا که شاهد یم دراین شهر مذهبی و شهید پرور کارهای بزرگی در عرصه های فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و ... هنوز روی زمین مانده است.

حجه الاسلام و المسلمین حلاجی مفرد با اشاره با توجه به اعلام منطقه حفاظت شده برزک خطاب به نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی فرمود: سفارش مردم را به مسوولین شهرستان بنمایید تا نگرانی ها و دغدغه ها ی مردم بر طرف شود.

ایشان با اشاره به برخوردهایی که برخی مسوولین با مردم داشته اند فرمودند: مسوولین حرف مردم را بشنوند و با ادبیات و مسالمت آمیز با مردم سخن بگویند چرا که هر مسوول اداره برای خدمت به مردم آمده است.

اگر مردم ببینند مسوولین واقعا قصد خدمت دارند مردم به مسوولین اعتماد می نمایند، اما اگر مسوولین تصمیمی بگیرند که مردم را نگران می کند باید نگرانی مرتفع شود.

حجه الاسلام و المسلمین حلاجی مفرد خطاب به مسوولین گفت: مسوولین باید صعه صدر داشته باشند و تصمیمات را کارشناسی تر کنند و به مردم فرصت دهند.

ایشان در ادامه با توجه به منطقه حفاظت شده برزک توسط محیط زیست فرمودند: کسانی که زمین ها را احیا کرده اند حق پیدا کرده اند و حق آنها محترم است و با توجه به برگزاری جلسات متعدد هنوز حق مطلب ادا نشده است.

امام جمعه برزک در ادامه گفت: انتظار دارم و مردم هم انتظار دارند که مسوولین در این خصوص در تصمیم خود بیشتر دقت نمایند و با درخواست تأخیر این پروژه و کارشناسی مجدد این طرح حرف مردم را بشنوند تا در نهاینت تصمیم نهایی گرفته شود که حق با مردم است یا نه.

ایشان در پایان پس از درخواست رفع دغدغه مردم از محیط زیست و آب خطاب به نماینده فرمودند مشکل جاده از مشکلات بسیار جدی است و امیدواریم مسوولین هر چه سریعتر اقدام نمایند.

حجه الاسلام و المسلمین حلاجی مفرد در رابطه با اشتغال منطقه نیز گفت وقتی شرایط سرمایه گزاری در کاشان با برزک یک جور باشد سرمایه گزار به این منطقه جذب نمی شود و در ادامه خواستار قرار دادن برزک جزء مناطق محروم و حذف معافیت مالیاتی در این منطقه جهت جذب سرمایه گزار  در منطقه و جلوگیری از مهاجرت جوانان به شهرها شد.

ایشان پس از بحث مسایل درمانی و اورژانس شبانه روزی برزک با پیشنهاد مقایسه خدمات ارائه شده در بخش برزک با بخش های همجوار خطاب به نماینده فرمودند: خدماتی که به بخش های دیگر داه اند با خدماتی که به برزک داده اند هم در مسائل درمانی و ... متفاوت است در دیگر بخش ها با توجه به تناسب جمعیت توجهات بیشتری شده است.

و در پایان فرمودند مردم بیش از حق خود نمی خواهند و انشا ا... با پی گیری شما و یاری شما این مشکلات مرتفع شود 


برچسب ها: برزک، نماز جمعه،

احمد راستی